dijital pazarlama

Neo Creative Dijital Pazarlama - 1
Neo Creative Dijital Pazarlama - 2
Neo Creative Dijital Pazarlama - 3
Neo Creative Dijital Pazarlama - 4

dijital pazarlama

Dijital pazarlama, internet ve dijital teknolojileri kullanarak pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeyi amaçlar.

Dijital pazarlama, genellikle aşağıdaki alt kategorileri içerebilir:


Web sitesi pazarlama: Bir şirket veya organizasyonun web sitesi kullanılarak pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Bu, web sitesi tasarımı, içerik üretimi, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve analitik gibi konuları içerebilir.


E-posta pazarlama: Bir şirket veya organizasyonun e-posta listesini kullanarak pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Bu, e-posta listesi oluşturma, e-posta tasarlama ve e-posta yönetimi gibi konuları içerebilir.


Sosyal medya pazarlama: Bir şirket veya organizasyonun sosyal medya hesaplarını kullanarak pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Bu, sosyal medya hesapları oluşturma, içerik üretimi, pazarlama kampanyaları ve analitik gibi konuları içerebilir.


İçerik pazarlama: Bir şirket veya organizasyonun içerikleri (blog yazıları, videolar, infografikler vb) kullanarak pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Bu, içerik üretimi, içerik yönetimi ve içerik pazarlama stratejisi gibi konuları içerebilir.


Arama motoru pazarlama: Bir şirket veya organizasyonun arama motorlarını kullanarak pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Bu, SEO, SEM (Arama Motoru Reklamcılığı) ve analitik gibi konuları içerebilir.


Affiliate marketing: Bir şirket veya organizasyonun, başka bir firma veya şahısın ürün veya hizmetini satmasını sağlamak için ödüllendirme sistemi olan bir pazarlama türüdür.


Dijital pazarlama stratejisi ve planı oluşturulduğunda, şirketin amacı ve hedef kitle belirlenir ve bu doğrultuda çeşitli dijital pazarlama araçları ve yöntemleri kullanılır. Bu araçlar ve yöntemler, şirketin hedeflerine ulaşmasına ve hedef kitleye hitap etmesine yardımcı olur. Dijital pazarlama araçları arasında, örneğin e-posta pazarlama, sosyal medya pazarlama, arama motoru pazarlama, İçerik pazarlama, programatik reklamlar, affilate marketing gibi seçenekler bulunur ve bunlar arasından en uygun olanı şirketin hedeflerine ve hedef kitlesine göre seçilir.